Formacionet startuese: Barcelona luan si mysafir i Lyonit

Në Stadiumin Olimpik të Lyonit, skuadra franceze është nikoqir i Barcelonës për ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.Blaugranët janë favoritë për të kaluar në çerekfinale, mirëpo nuk do ta kenë të lehtë në përballjen e parë si mysafirë.Lyoni është në vend të tretë në tabelë, mirëpo lideri Paris Saint-Germain është shumë përpara me pikë dhe nuk ka konkurrencë në Ligue 1.

Katalunasit e kryesojnë kampionatin në La Liga me shtatë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Atletico Madrid.Trajnerët Bruno Genesio dhe Ernesto Valverde i kanë përgatitur skuadrat e tyre për këtë përballje.

Formacioni startues i Lyonit: Lopes, Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy, NDombele, Aouar, Traore, Memphis, Terrier, Dembele.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *